نوشته شده توسط : امین

بررسی نقش ویتامین دی  در مقابله با ویروس کرونا

مطالعات مربوط به بررسی نقش ویتامین D در پیشگیری یا درمان COVID-19 نتیجه گیری متناقضی داشته است.

بیشتر افراد ویتامین D را به عنوان یک ویتامین ضروری برای سلامت استخوان ها و دندان ها می دانند. اما محققان بسیاری هم عملکردهای دیگری را نیز به این ویتامین نسبت داده اند و یکی از این موارد نقش آن در سیستم ایمنی بدن است.

یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز از سال 2017 در BMJ بر اساس داده های 25 آزمایش کنترل شده تصادفی برای بررسی اینکه آیا مصرف مکمل ویتامین D می تواند از عفونت های حاد دستگاه تنفسی جلوگیری کند ، وجود دارد.

کنسرسیوم بین المللی تحقیق ، به سرپرستی پروفسور آدریان آر. مارتینو ، از مرکز مراقبت های اولیه و بهداشت عمومی و مرکز تحقیقات کاربردی آسم انگلستان ، در دانشگاه کوئین مری لندن ، در انگلستان ، داده های تقریبا 11000 شرکت کنندگان دراین  مطالعه را بررسی کردند

پروفسور مارتینو و همکارانش نتیجه گرفتند که "مکمل ویتامین D بی خطر است و به طور کلی در برابر عفونت حاد دستگاه تنفسی نقش محافظتی ایفا می کند."

اما آیا ویتامین D در COVID-19 نقشی دارد؟ در حال حاضر ، تعدادی از مطالعات به دنبال ارتباط بین ویتامین و بیماری بوده اند و یافته های آنها متناقض است

در این ویژگی ویژه ، ما بررسی می کنیم که چرا برخی از کارشناسان پیوندی بین COVID-19 و ویتامین D را پیشنهاد داده اند و ما عمیقاً کاوش می کنیم تا شواهد واقع شده در آخرین مطالعات واقعاً قانع کننده باشد.

ما همچنین بحث می کنیم که آیا مصرف مکمل ویتامین D می تواند فواید واقع گرایانه ای داشته باشد ، به ویژه برای افرادی که در جوامع COVID-19 بیشترین آسیب را دیده اند.

چرا ویتامین D؟

تعدادی از متخصصان مطالعه سال 2017 را به عنوان شواهدی اثبات کرده اند که ویتامین D ممکن است اثر محافظتی در برابر COVID-19 داشته باشد.

موضوع مشترک این است که آنها تأکید می کنند که میزان کافی ویتامین D ممکن است به سیستم ایمنی بدن ما کمک کند تا با ویروس SARS-CoV-2 مبارزه کند ، مانند سایر ویروس ها که باعث عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی می شوند.

  بنابراین افرادی که کمبود ویتامین D دارند ، ممکن است نتوانند به همان میزان موثر این کار را انجام دهند.

در حال حاضر شواهدی وجود دارد که نشان می دهد سطح ویتامین D در افراد با رنگ پوست تیره که در نیم کره شمالی زندگی می کنند ، به حد کافی وجود ندارد.

برای تولید ویتامین D ، بدن ما هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد، به ویژه نورفرابنفش (UVB) ، یک متابولیت کلسترول موجود در سلول های پوستی خود را به شکل غیر فعال ویتامین D تبدیل می کند. این فرم غیر فعال سپس در کبد و کلیه ها به شکل فعال تبدیل میشود

رنگدانه ملانین که به پوست ما رنگ می دهد ، از رسیدن نور UVB به سلول جلوگیری می کند. از این رو ، هرچه پوست فرد تیره تر باشد ، به نور UVB بیشتری نیاز دارد تا سطح کافی ویتامین D را فقط از آفتاب تولید کند.

یک مطالعه در مجله تغذیه بالینی آمریکا نشان داد که 17.5 درصد از شرکت کنندگان سیاه پوست در مطالعه، در ایالات متحده در معرض خطر کمبود ویتامین D قرار دارند ، رقمی تقریبا 8.5 برابر بیشتر از همتایان سفیدپوست خود که در معرض خطر بودند کمبود

وداده های چند ماه گذشته نشان داده است که در ایالات متحده و انگلیس ، سیاه پوستان در صورت داشتن COVID-19 بیشتر از افراد سفیدپوست احتمال مرگ دارند.

با توجه به رابطه بین ویتامین D و عفونت های تنفسی ، شاید جای تعجب نیست که بسیاری از افراد یک رابطه آزمایشی بین ویتامین و بیماری را پیشنهاد کرده اند.

بنابراین ، به مطالعاتی می پردازیم که سعی کرده اند این پیوند را با جزئیات بیشتری بررسی کنند.

شواهد تاکنون

در ماه ژوئن ، موسسه ملی بهداشت و تعالی مراقبت ، در انگلیس گزارش داد که "هیچ مدرکی برای حمایت از مصرف مکمل های ویتامین D برای پیشگیری یا درمان COVID ‑ 19 وجود ندارد."این سازمان بیانیه خود را بر اساس داده های تعدادی از مطالعات منتشر شده ، كه به نظر آنها همه "دارای شواهد بسیار كیفیت پایین" است ، قرار داد.

در ماه آگوست ، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه گلاسگو ، در انگلیس ، میزان ویتامین D 341،484 شرکت کننده در مخزن داده های بهداشتی U.K. Biobank را بررسی کردند. از این تعداد ، 656 نفر با COVID-19 در بیمارستان بوده اند و 203 نفر فوت کرده اند.

هنگامی که نویسندگان عوامل مخدوش کننده را حساب کردند ، آنها نتیجه گرفتند که هیچ ارتباطی بین سطح ویتامین D و احتمال نیاز به بستری در بیمارستان COVID-19 یا مرگ از بیماری وجود ندارد.این محدودیت اصلی ، به گفته تیم ، این بود که اندازه گیری ویتامین D تقریباً 10 سال زودتر انجام شده بود.

همچنین در ماه آگوست ، محققان در اسپانیا نتایج یک مطالعه بالینی کوچک را در مورد پذیرش در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و مکمل ویتامین D گزارش دادند.این تیم علاوه بر طیف وسیعی از داروها برای درمان COVID-19 ، به یک گروه از بیماران دوز اضافی مکمل کلسیفدیول ، مولکول پیش ساز ویتامین D داد. گروه دیگر کلسیفدیول دریافت نکردند.

محققان گزارش دادند: "از 50 بیمار تحت درمان با کلسیفدیول ، یک مورد بستری در ICU (2٪) بود ، در حالی که از [26] بیمار درمان نشده ، 13 مورد بستری (50٪) بود."

اگرچه این اعداد چشمگیر به نظر می رسند ، اما مطالعه کم بود و محدودیت های زیادی دارد. یکی اینکه سطح ویتامین D شرکت کنندگان قبل و در طول مطالعه اندازه گیری نشده است. همچنین در عوامل مخدوش کننده ، از جمله سایر شرایط سلامتی ، بین این دو گروه تفاوت وجود داشت.

علاوه بر این ، این مطالعه دارای برچسب باز بود ، بنابراین هم محققان و هم شرکت کنندگان می دانستند چه کسانی ویتامین D دریافت کرده اند که جای تعصب را باز می گذارد.

نتیجه تست کرونا برای چه کسانی مثبت می شود؟

مطالعه ای که در ابتدای ماه سپتامبر در JAMA Network Open منتشر شد ، سطح ویتامین D را در افرادی که آزمایش COVID-19 دریافت کرده اند ، بررسی کرد.تیم تحقیقاتی ، از دانشگاه شیکاگو ، در ایلینوی ، از داده های 4314 نفری که از 3 مارس تا 10 آوریل سال 2020 آزمایش COVID-19 را در مرکز پزشکی دانشگاه دریافت کرده بودند ، استفاده کرد.با بررسی سوابق پزشکی ، آنها 489 نفر را شناسایی کردند که میزان ویتامین D آنها در سال قبل از آزمایش اندازه گیری شده بود ، اما در 14 روز قبل از آن اندازه گیری نشده بود.

از این گروه ، 71 نفر نتایج مثبت COVID-19 را دریافت کرده بودند. در میان آنها ، 32 نفر هنگام آخرین آزمایش سطح کمبود ویتامین D داشتند و 39 مورد آن کمبود نداشتند.که اختلاف بین این اعداد از نظر آماری به نتیجه معاداری نرسید

این تیم سپس بر اساس آزمایشات قبلی ویتامین D و هرگونه اطلاعات در مورد مکمل های بعدی ویتامین D ، از یک مدل برای پیش بینی اینکه چه تعداد احتمالاً در زمان آزمایش COVID-19 کمبود ویتامین D داشتند ، استفاده کردند.

وقتی محققان آزمایشات مثبت COVID-19 را در رابطه با وضعیت ویتامین D پیش بینی شده بررسی کردند ، مدل آنها نشان داد که 21.6٪ از افرادی که احتمالاً کمبود ویتامین در زمان آزمایش داشتند ، نتایج مثبت COVID-19 را دریافت می کنند. این رقم در افراد فاقد کمبود 2/12 درصد بود.در حالی که این داده ها ممکن است نشان دهند که ویتامین D در احتمال دریافت نتیجه مثبت آزمایش COVID-19 نقش دارد ، محققان با احتیاط بسیاری از محدودیت های مطالعه خود را توصیف کردند"

همچنین در ماه سپتامبر ، مجله PLoS ONE یافته های یک مطالعه گذشته نگر بزرگ را که توسط محققان Quest Diagnostics در Secaucus ، NJ و دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون ، ماساچوست انجام شد ، منتشر کرد.

این تیم داده های 191،779 نفر را با نتایج آزمایش COVID-19 و اطلاعات مربوط به سطح ویتامین D را از آزمایشات انجام شده در 12 ماه قبل بررسی کرد.تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که 8.1٪ از 27870 نفر با سطح کافی ویتامین D از نظر عفونت SARS-CoV-2 مثبت بوده اند ، در حالیکه 12.5٪ از 39190 فرد مبتلا به کمبود ویتامین D نتایج مثبت دریافت کرده اند.

در حالی که داده ها یک بار دیگر امیدوار کننده هستند ، تعدادی محدودیت وجود دارد. به عنوان مثال ، محققان از مدلی استفاده کردند که داده ها به خصوص مناسب نیستند.

همچنین ، نتایج آزمایش ویتامین D ممکن است وضعیت ویتامین D هر فرد را در زمان آزمایش COVID-19 به طور دقیق منعکس نکند. این تیم اذعان می کند که ممکن است عوامل مخدوش کننده دیگری نیز وجود داشته باشد که آنها کنترل نکرده اند.

عوارض ویتامین D و COVID-19

Medical News Today اخیراً گزارشی از مطالعه بررسی وضعیت ویتامین D گروهی از بیمارانی که برای درمان COVID-19 نیاز به بیمارستان داشتند ، بررسی کرد.محققان دریافتند که فقط 32.8٪ از 235 بیمار دارای ویتامین D حداقل 30 نانوگرم در میلی لیتر بودند که آنها را در حد کافی طبقه بندی کردند. آنها همچنین ارتباطی بین میزان کافی ویتامین D و داشتن COVID-19 با شدت کمتر مشاهده کردند.اگرچه این مطالعه به مجموعه شواهدی اضافه می شود که در مورد اثر محافظتی ویتامین D در برابر COVID-19 است ، اما فقط تعداد کمی از بیماران را شامل می شود ، و محققان چندین عامل مخدوش کننده احتمالی ، از جمله وضعیت اقتصادی-اجتماعی را که می تواند بر شدت COVID-19 تأثیر داشته اند.نویسندگان خود خواستار انجام مطالعات بزرگتر و آزمایشات بالینی تصادفی برای کسب بینش بیشتر هستند.

 

داشتن یک مجموعه داده که به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند طیف وسیعی از عوامل مخدوش کننده را در نظر بگیرد ، تفاوت اساسی بین ارتباطات بالقوه یا همبستگی ها و پیوندی است که توسط داده های علمی معتبر پایه ریزی می شود.

آیا نیاز به مصرف مکمل های ویتامین D برای همه وجود دارد؟

پروفسور مارتینو و پروفسور نیتا گاندی فروهی ، از دانشکده پزشکی بالینی دانشگاه کمبریج ، در انگلستان ، در مقاله دیابت و غدد درون ریز Lancet ، اخیراً پیشنهاد کردند که ارزش مکمل ویتامین D برای اطمینان از سطح کافی در حین مطالعات بالینی دارد. ارتباط بین ویتامین D و COVID-19 ادامه دارد.

آنها توضیح می دهند:

"در انتظار نتایج چنین آزمایشاتی ، غیرقابل بحث است که با شور و شوق تلاش برای دستیابی به مصرف مواد مغذی مرجع ویتامین D ، که از 400 [واحد بین المللی (IU) در روز] در انگلستان تا 600-800 IU در روز در ایالات متحده است ، بحث کند. "

"اینها از مزایای ویتامین D برای سلامت استخوان و عضلات پیش بینی شده است ، اما این احتمال وجود دارد که اجرای آنها همچنین تأثیر COVID-19 را در جمعیتهایی که کمبود ویتامین D شیوع دارند کاهش دهد. از اجرای آنها چیزی برای از دست دادن وجود ندارد و بالقوه چیزهای زیادی برای به دست آوردن است. "نویسندگان ادامه می دهند.

بسیاری از دولت ها در سراسر جهان میزان ویتامین روزانه توصیه شده را تعیین کرده اند تا اطمینان حاصل شود که افراد به اندازه کافی ویتامین دریافت می کنند. این قبل از COVID-19 درست بود.

در ایالات متحده ، موسسه ملی بهداشت (NIH) توصیه می کند کودکان بزرگتر از 1 سال و بزرگسالان تا 70 سال هر روز 600 واحد بین المللی یا 15 میکروگرم (میکروگرم) ویتامین D دریافت کنند. آنها به افراد 71 ساله یا بالاتر توصیه می کنند 800 IU یا 20 میکروگرم را هدف قرار دهند.

NIH دستیابی به این اهداف را از طریق ترکیبی از رژیم غذایی ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مکمل ها توصیه می کند.

منابع غذایی طبیعی ویتامین D شامل ماهی روغنی ، جگر گاو ، پنیر ، زرده تخم مرغ و قارچ است. بسیاری از غلات صبحانه و شیر و گزینه های غیر لبنی مانند ترکیبات شیرخواران با ویتامین D غنی شده اند.

در انگلیس ، بهداشت عمومی انگلستان (PHE) 400 IU یا 10 میکروگرم در روز را برای افراد در هر سنی توصیه می کند. اکثر افراد در بهار و تابستان قادر به دریافت کافی ویتامین D از رژیم غذایی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید هستند. این لزوماً در بقیه سال اینگونه نیست.

PHE توصیه می کند: "از آنجا که رعایت توصیه 10 میکروگرم در مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین D به طور طبیعی یا غنی شده برای افراد دشوار است ، بنابراین افراد باید در نظر بگیرند که روزانه یک مکمل حاوی 10 میکروگرم ویتامین D در پاییز و زمستان مصرف کنند."

آنها همچنین می گویند افرادی که به دلیل کار یا شرایط شخصی در معرض نور آفتاب نیستند و یا به هیچ وجه قرار ندارند و "گروه های اقلیت قومی با پوست تیره از آفریقا ، آفریقا-کارائیب و مناطق جنوب آسیا ممکن است در تابستان ویتامین D کافی از نور خورشید دریافت نکنند و بنابراین باید مصرف مکمل در تمام طول سال را در نظر بگیرید. "

با توجه به بیماری همه گیر COVID-19 ، دولت انگلیس به طور فعال همه را به مصرف روزانه مکمل ویتامین تشویق می کند ، زیرا ممکن است بسیاری از افراد وقت بیشتری را در خانه بگذرانند.

البته منطقی است که دولت ها و نهادهای بهداشت عمومی مکمل هایی را برای کسانی که برای دریافت ویتامین D کافی تلاش می کنند توصیه کنند.

اما مصرف مکمل های غذایی در همه جا وجود ندارد و تنوع در بین گروه های نژادی و قومی مختلف وجود دارد.

یک مطالعه در سال 2016 در JAMA که روند مصرف مولتی ویتامین را در میان بزرگسالان ایالات متحده بررسی کرد ، نشان داد که در سال 2011 تا 2012 ، 58٪ از شرکت کنندگان در مطالعه سفید غیر اسپانیایی از مولتی ویتامین استفاده کرده اند. برای شرکت کنندگان سیاه پوست غیر اسپانیایی تبار 41٪ و برای شرکت کنندگان آمریکایی مکزیکی 29٪ بود.

شایان ذکر است که مقادیر بیش از حد ویتامین D سمی است. NIH هشدار می دهد: "مسمومیت با ویتامین D تقریباً همیشه در اثر استفاده بیش از حد از مکمل ها رخ می دهد."

طبق گزارش آنها ، حد بالای روزانه ویتامین D برای كودكان 1-8 ساله 75-63 میکروگرم یا 2500-3000 IU است. برای کودکان 9 ساله یا بیشتر ، نوجوانان و بزرگسالان 100 میکروگرم یا 4000 واحد بین المللی است.

ویتامین D ، COVID-19 و رنگ پوست

خطر مرگ ناشی از COVID-19 در میان افراد دارای زمینه های قومی و نژادی به حاشیه رانده شده به طور نامتناسبی زیاد است.

در ماه مه ، MNT گزارش بزرگی از انگلیس را دریافت که نشان می دهد شرایط موجود نمی تواند این افزایش خطر را توضیح دهد - اما رابطه مستقیمی با عضویت در یک گروه اقلیت نژادی یا قومی یا فقر تجربه شده است.

با توجه به این داده ها در مورد خطر ابتلا به COVID-19 و این واقعیت که بسیاری از افراد با پوست تیره در مناطق آب و هوایی از سطح ویتامین D کافی برخوردار نیستند: آیا ویتامین آفتاب دلیل این است که افراد از گروه های نژادی و نژادی حاشیه نشین نتایج بدتری از COVID-19 را تجربه می کنند؟

تاکنون ، این فرضیه فقط به همین صورت باقی مانده است.

تحقیقات علمی آینده در مورد ارتباط پیشنهادی بین وضعیت ویتامین D ، نتایج COVID-19 و رنگ پوست ممکن است شفافیت ایجاد کند.

"از آنجا که جمعیت های آمریکایی آفریقایی تبار و اسپانیایی تبار در ایالات متحده هم میزان بالایی از کمبود ویتامین D دارند و هم از نظر ابتلا به COVID-19 بار نامتناسبی از بیماری و مرگ و میر را متحمل می شوند ، ممکن است این افراد به ویژه جمعیت های مهمی باشند که می توانند در مطالعاتی که آیا ویتامین D می تواند میزان بروز را کاهش دهد ، شرکت کنند. و بار COVID-19 ، "نویسندگان مطالعه JAMA Network Open که در بالا در مقاله خود بحث کردند.

با این وجود ویتامین D احتمالاً فقط بخشی از معمای پیچیده COVID-19 خواهد بود.

در نامه ای که در ژورنال فشار خون انسانی منتشر شده است ، گروهی از ایالات متحده و آرژانتین اظهار داشتند كه حساسیت ژنتیكی می تواند مقصر باشد. آنها به طیف وسیعی از شرایط سلامتی اشاره دارند که آفریقایی تبارها را بیش از سفیدپوستان آمریکایی تحت تأثیر قرار می دهد.

آنها می نویسند: "توضیح معمول برای این تفاوت ها وضعیت اقتصادی اجتماعی پایین و سطح تحصیلات ، محیط اجتماعی ، عادت های زندگی و دسترسی کمتر به خدمات بهداشتی است." "با این حال ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این شرایط نامساعد کافی نیستند ، و عوامل تأثیرگذار دیگری نیز وجود دارد که ممکن است [بعنوان برخی از عوامل ژنتیکی] [محققان را به سمت رویکرد بهتر به مسئله واقعی کمک کند."

با این حال ، دکتر وینستون مورگان ، از دانشگاه شرق لندن ، در انگلستان ، به کمبود "شواهدی مبنی بر ارتباط ژن های تقسیم افراد به نژادها با نحوه پاسخ سیستم ایمنی بدن ما به عفونت های ویروسی" اشاره کرده است. قطعه نظر در گاردین. در عوض ، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد نژادپرستی ساختاری عاملی اساسی در آسیب دیدن بیشتر COVID-19 به جوامع حاشیه نشین است.

 دکتر مورگان در یک مقاله نظر انحصاری برای MNT ، درباره نتایج بررسی اخیر PHE در مورد اینکه چرا COVID-19 به طور نامتناسبی بر افراد گروه های نژادی و قومی حاشیه ساز تأثیر می گذارد ، بحث کرد.

 وی خاطرنشان می کند که توصیه های این بررسی بر لزوم رسیدگی به مشکلات ساختاری در اختلاف نتایج پیامدهای بهداشتی متمرکز است.

 ویتامین D ذکر شده است. نویسندگان این بررسی نیاز به "شواهد بیشتر را به عنوان یک فوریت" تأکید می کنند تا درک ما را در مورد اینکه چرا افراد رنگی به طور نامتناسبی نتایج منفی COVID-19 را تجربه می کنند ، تعمیق بخشیم.

 در مصاحبه با MNT ، استادیار تیفانی گرین ، از دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی دانشگاه ویسکانسین-مدیسون ، توضیح داد که "کسانی از ما که در فضای ناسازگاری های بهداشتی کار می کنند ، ناراحت هستند اما از اختلافات نژادی متعجب نیستند. که بحران COVID-19 آشکار کرده است. "

 

او به "طبقه نژادی و ساختارهای شغلی ایالات متحده" اشاره کرد به عنوان یک عامل اصلی که در تماس با ویروس SARS-CoV-2 نقش دارد.

برای نتیجه گیری ، منطقی است که سطح ویتامین D خود را به عنوان بخشی از سلامت عمومی و همچنین توانایی مبارزه در برابر عفونت ها بررسی کنیم. اما علم بندرت پاسخ آسان دارد.

برای اینکه بتوانیم از بیماری همه گیر COVID-19 خارج شویم ، اگر بتوانیم بپذیریم که در برابر یک تعامل پیچیده از عوامل اجتماعی و ایمنی شناختی قرار داریم ، بهتر به ما خدمت می شود.

منبع:کلیک کنید:: برچسب‌ها: \ ,
:: بازدید از این مطلب : 149
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : امین

ویروس شناسانی  که هپاتیت C را کشف کردند به طور مشترک برندگان نوبل سال 2020 اعلام شدند

هاروی آلتر ، مایکل هوتون و چارلز رایس جایزه مشترک تحقیق در مورد ویروسی را که باعث صدها هزار مرگ در سال می شود ، تقسیم می کنند

سه دانشمند که ویروس عامل بسیاری از موارد هپاتیت و بیماری های کبدی - هپاتیت C را شناسایی و مشخص کردند ، دریافت کنندگان جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی در سال 2020 هستند.

برندگان: هاروی آلتر از انستیتوی ملی بهداشت ایالات متحده در بتسدا ، مریلند ، مایکل هوتون ، از دانشگاه آلبرتا کانادا و چارلز رایس از دانشگاه راکفلر در شهر نیویورک است. کار آنها بر روی ویروس هپاتیت  c راه را برای درمان موثر اکنون فراهم کرده است

سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین زده است که 71 میلیون نفر در سراسر جهان به طور مزمن به هپاتیت C مبتلا می شوند ، که سالانه باعث 400000 مرگ و میر می شود ، که بیشتر ناشی از سیروز و سرطان کبد است.

الی بارنز ، که در رشته پزشکی کبد و ایمونولوژی در دانشگاه آکسفورد انگلیس تحصیل می کند ، می گوید این جایزه کاملاً شایسته است. او می گوید: "این به عنوان نمادی از علم برتر است."ما به جایی رسیده ایم که می توانیم بیشتر افراد آلوده را درمان کنیم.

  برندگان جایزه 10 میلیون کرون (1.1 میلیون دلار آمریکا) جایزه به اشتراک می گذارند

 

 

عامل بیماری زای منتقل شونده از طریق خون

در دهه 1970 ، آلتر انتقال هپاتیت یا التهاب کبد را در نتیجه انتقال خون مطالعه کرد.  کارهای تحقیقاتی قبلی انجام شده ویروس های هپاتیت A و B را شناسایی کرده بود ، اما آلتر نشان داد که یک عامل بیماری زای ویروسی سومی منتقل شده از طریق خون می تواند بیماری را به شامپانزه ها منتقل کند.

هوتون، زمانی که Chiron Corporation در Emeryville ، کالیفرنیا کار می کرد همراه همکارانش ویروس را بر اساس مواد ژنتیکی شامپانزه های آلوده شناسایی کردند و نشان دادند که این یک نوع جدید از RNA ویروس است که به خانواده Flavivirus تعلق دارد.آنها نام آن را ویروس هپاتیت C گذاشتند.

تیمی به سرپرستی رایس ، سپس در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، میسوری مستقر شدند ، از روشهای مهندسی ژنتیک برای توصیف بخشی از ژنوم هپاتیت C مسئول تکثیر ویروس استفاده کردند ، که نقش آن را در ایجاد بیماری کبد نشان می دهد.

در یک کنفرانس مطبوعاتی ، آلتر خاطرنشان کرد که کلون سازی قطعه کوچکی از ژنوم ویروسی هپاتیت C توسط محققان Chiron شش سال زمان برد و ابراز تردید در مورد اینکه آیا امروز می توان چنین تحقیقات دقیق را انجام داد ، ابراز تردید کرد.

 

وی گفت: "امروزه اگر در کارهای تحقیقاتی نقطه نهایی فوری نداشته باشید ، به سختی می توانید بودجه دریافت کرد." "اکنون برای افراد - به ویژه جوانان - بسیار دشوارتر است که تحقیق کنند. من فکر می کنم پویایی باید کمی تغییر کند. "

برخی از محققان ، رالف بارتنشلاگر ، ویروس شناس ، از دانشگاه هایدلبرگ آلمان را به دلیل تحقیق در مورد روش های انتشار پاتوژن در آزمایشگاه ، کاندیدای دریافت جایزه نوبل برای هپاتیت C دانسته بودند.اما بارتنشلاگر می گوید کمیته نوبل انتخاب معقولی انجام داد. او می گوید: "این یک تصمیم واقعا دشوار است." "من فکر می کنم نحوه برخورد آنها کاملاً قابل درک است."

در گذشته ، هوتون منتقد جدی جوایز علمی بود که تعداد دریافت کنندگان را محدود می کند ( حداکثر تعداد جایزه برای یک جایزه نوبل سه نفر است).

در سال 2013 ، وی جایزه معتبر Gairdner کانادا را - که با جایزه 100000 دلارکانادا (75000 دلار آمریکا) همراه بود - رد کرد زیرا این جایزه از همکاری وی Qui-Lim Choo و George Kuo در Chiron قدردانی نمی کرد.

 

توماس باومرت ، ویروس شناس و کبد شناس از دانشگاه استراسبورگ فرانسه می گوید:

 "او همیشه می خواهد کشف خود را به عنوان یک رویکرد تیمی ببیند."

هوتون می گوید که امیدوار بود بنیاد گایردنر را متقاعد کند تا لیست جایزه ها را به همکاران خود گسترش دهد.

اما بحث و گفتگو به نتیجه نرسید وهوتن تصمیم گرفت که جایزه را نمی خواهد.

او می گوید جایزه نوبل مسئله دیگری است. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: "من فکر می کنم واقعاً متبکرانه هست در مورد من این است که یک نوبل را رد کنم."

  "مقررات و روند آنها براساس اراده آلفرد نوبل است ، و من فکر نمی کنم بحث در مورد این نوع موارد، با آنها عملی باشد."

دشواری های واکسن

نتایج تحقیقات توسط برندگان جایزه و دیگران منجر به پیشرفت های قابل توجهی در آزمایش و درمان هپاتیت شده است.

در طول دهه گذشته ، درمان های harsh و ضعیف برای عفونت با داروهایی جایگزین شده است که مستقیماً ویروس را مسدود می کنند.این داروها توانایی درمان اکثریت قریب به اتفاق عفونت های هپاتیت C را دارند ، اما هزینه بالای آنها دسترسی در بسیاری از کشورهای کم درآمد و متوسط را محدود کرده است.

به گفته بارنز ، مدت زمان درمان دارویی به مدت 8-12 هفته است. "بسیاری از افراد مبتلا به هپاتیت C در شرایط آسیب پذیر باقی می مانند.

بارتنشلاگر می گوید امیدوار است که جایزه نوبل توجه عمومی به  "اپیدمی خاموش" هپاتیت C را در سراسر جهان جلب کند.

WHO هدف خود را برای از بین بردن ویروس هپاتیت C تا سال 2030 تعیین کرده است ، که به گفته بارنز ، دستیابی به آن ممکن است. وی اضافه می کند ، اما انجام این کار ممکن است به واکسن نیاز داشته باشد.

 

پیشرفت در تولید چنین واکسنی به دلیل بخشی از سرمایه گذاری ضعیف در این تلاش و ماهیت خود ویروس ، کند بوده است.

بارنز تخمین می زند که هپاتیت C ده برابر متنوع تر از HIV و "بی نهایت" بیشتر از ویروس کرونا (SARS-CoV-2 ) استد. و همچنین انجام آزمایشات بالینی در جمعیت آسیب پذیرتر از ویروس هپاتیت C دشوار است.

بارنز می گوید ، هیچ یک از این مشکلات غیرقابل حل نیست.

  وی می افزاید: "ویروس 30 سال پیش کشف شده است و ما هنوز واکسن نداریم،ما هنوز هم مبتلایان به ویروس هپاتیت C را داریم و از این نظر داستان تمام نشده است."

باومرت می افزاید که در دسترس بودن روش های درمانی بهتر این تصور غلطی را ایجاد کرده است که مشکل هپاتیت C حل شده است و به نظر می رسد كمك كنندگان و مجلات علاقه چندانی به این بیماری ندارند. جایزه نوبل می تواند فرصتی باشد تا به جهانیان یادآوری کند که هپاتیت C همچنان یک مشکل است. "

این امر باعث تقویت مجدد آن و تمرکز مجدد روی واکسن خواهد شد. "

متن تبلیغ:

بیمارستان فوق تخصصی صارم مجهزترین مرکز درمان ناباروری ونازایی کشور

بانک کتاب آلبرگ کامل ترین کتابفروشی اینترنتی ایران:: برچسب‌ها: پزشکی , نوبل , سلامتی , درمان , بهداشت , ,
:: بازدید از این مطلب : 140
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : امین
با سلام.به دنیای لوکس بلاگ و وبلاگ جدید خود خوش آمدید.هم اکنون میتوانید از امکانات شگفت انگیز لوکس بلاگ استفاده نمایید و مطالب خود را ارسال نمایید.شما میتوانید قالب و محیط وبلاگ خود را از مدیریت وبلاگ تغییر دهید.با فعالیت در لوکس بلاگ هر روز منتظر مسابقات مختلف و جوایز ویژه باشید.
در صورت نیاز به راهنمایی و پشتیبانی از قسمت مدیریت با ما در ارتباط باشید.برای حفظ زیبابی وبلاگ خود میتوانید این پیام را حذف نمایید.جهت حذف این مطلب وارد مدیریت وب خود شوید و از قسمت ویرایش مطالب قبلی ،مطلبی با عنوان به وبلاگ خود خوش امدید را حذف نمایید.امیدواریم لحظات خوبی را در لوکس بلاگ سپری نمایید...

:: بازدید از این مطلب : 119
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : 0 0 | نظرات ()

صفحه قبل 1 صفحه بعد